جامعهسبک زندگی

آموزش تکنیکال بورس به بانوان سرپرست خانوار

ایران بان‌نو/سینا وحیدی: معاون برنامه ریزی و هماهنگی معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: با همکاری موسسه خانواده اسلامی و تربیت معنوی خاتم، دوره های آموزش بورس برای زنان و دختران علاقمند فعالیت در این حوزه برگزار می شود.

به گزارش ایران بان‌نو، زهرا جواهریان با اعلام این خبر، افزود: طرح توان افزایی زنان و دختران به منظور ایجاد اشتغال با تکیه بر آموزش حرفه ای فعالیت در بورس اوراق بهادار توسط این معاونت با همکاری موسسه خانواده اسلامی و تربیت معنوی خاتم استان قم، برگزار می شود.
وی یادآور شد: بر اساس تفاهمنامه تنظیم شده، ۲۰۰ نفر از زنان و دختران «با اولویت زنان سرپرست خانوار» از طریق آموزش مجازی در زمینه تحلیل بنیادی و تکنیکال بورس اوراق بهادار به مدت ۷۵ ساعت آموزش خواهند دید.

جواهریان تصریح کرد: پیش بینی شده اجرای این طرح از طریق راه اندازی استارت آپ ها و فضاهای کسب و کار خانگی، ایجاد اشتغال و کارآفرینی کند.

معاون برنامه ریزی و هماهنگی معاونت، ارتقاء دانش مهارتی و سواد اقتصادی زنان و دختران، ایجاد اشتغال از طریق تربیت نیروی انسانی در حوزه تخصصی، فراهم آوردن زمینه مشارکت اقتصادی زنان و دختران و بهینه سازی گذران اوقات فراغت خانواده ها و تقویت روحیه نشاط و شادابی را از جمله اهداف کیفی این طرح برشمرد و گفت: در پایان این دوره همچنین از ۱۰ شرکت کننده برتر تقدیر به عمل خواهد آمد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا