جامعه

بانوان جانباز کرمانشاهی الگوی مناسبی برای دختران امروزی هستند

مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری کرمانشاه گفت: بانوان جانباز و آزاده این استان الگوی مناسبی برای زنان و دختران امروزی هستند.

 زهره رستمی بعد از ظهر امروز با حضور در یادواره لشگر فرشتگان تاریخ ساز به پیگیری‌های اخیر برای نامگذاری خیابان‌ها، کوچه‌ها و بوستان‌های استان کرمانشاه به نام شهدای زن این استان اشاره و اظهار کرد: استان کرمانشاه ۲ هزار و ۹۰۰ بانوی شهیده و جانباز تقدیم انقلاب اسلامی ایران کرده است.

وی افزود: نامگذاری برخی مدارس دخترانه به نام شهدای زن استان کرمانشاه بسترهای لازم برای شناخت این شهدای والامقام را فراهم می‌کند، لذا نامگذاری برخی مدارس دخترانه به نام این شهدا به آموزش و پرورش استان کرمانشاه پیشنهاد شده است.

مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری کرمانشاه خاطرنشان کرد: در سال‌های اخیر نقش زنان در پیروزی و تداوم انقلاب اسلامی به خوبی به تصویر کشیده نشده و این در حالی است که بانوان جانباز و آزاده خاطرات بسیاری از دفاع مقدس برای روایت دارند که می‌تواند الگویی برای دختران و زنان امروزی شود.

وی با بیان اینکه معرفی بانوان شهیده و جانباز می‌تواند میزان آسیب‌های اجتماعی در جامعه را کاهش دهد، ادامه داد: بانوان شهیده و جانباز نماد ایستادگی و مقاومت در برابر دشمنان بوده و نقش مهم و اثرگذاری در طول دفاع مقدس داشتند.

رستمی با اشاره به بانوان شهید مدافع سلامت بیان کرد: این بانوان با وجود تفاوت‌های به ظاهر موجود در جامعه همچنان یاد و خاطره دفاع مقدس را زنده نگه داشته‌اند، به طور کلی بانوان در اجرایی شدن گام دوم انقلاب بسیار تأثیرگذار هستند که با راهبردهای صحیح در این بیانیه می‌توان در برابر دشمنان ایستادگی کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا