خانواده

رونمایی بانوی بازیگر از میزان اندوخته بانکی‌!!+عکس

ایران بان‌نو/مهوش صبرکن(بازیگر): هجده سالم بود که با محمود پاک‌نیت آشنا شدم و 19ساله بودم ازدواج کردیم.42سال است در کنار هم با مهربانی زندگی می‌کنیم.

به گزارش ایران بان‌نو و به نقل از روزنامه جام‌جم، خدا برای شما هم خوش بخواهد، زندگی خوش بخواهد و قلب خوش. به باور من که مادر هستم، زن‌ها وفادارتر از مردان هستند. این خدادادی است و در ذات آنهاست چون مادرند.9 ماه بچه را درون خود حمل می‌کنند با عشق، اگر وفادار نباشند که چنین طاقتی نخواهندداشت. بعد بچه را با سختی به دنیا می‌آورند و دو سال به او شیر می‌دهند و مانند بخشی از جان خود، از او مراقبت می‌کنند.

همه اینها زن‌ها را وفادارتر می‌کند. آنها همسر، مادر و خواهر هستند و همیشه تکیه‌گاهند، همیشه مهربانی را تقسیم می‌کنند چون فیزیولوژی و ذاتشان چنین است. با همه اینها بخشی از وفاداری آموختنی است. از مادر می‌آموزیم از پدر و از اطرافیان و فامیل نزدیک. من در کنار مادری وفادار و صبور و مهربان بزرگ شدم و یاد گرفتم چگونه زندگی مشترکم را پیش ببرم که همه در آن احساس خوبی داشته‌باشیم. بخشی از وفاداری ژنتیک است، از نسلی به نسلی منتقل می‌شود، همان‌طور که مهربانی در بیشتر مواقع ارثی و ذاتی است. نسل من و پیش از من صبورتر از نسل جوان هستیم. نه من و نه پاک‌نیت نمی‌خواستیم یکشبه ره صدساله برویم و مثلا به ثروت و رفاه دست پیدا کنیم. مهم این بود که کنار هم زندگی و کار کنیم، بقیه چیزها به مرور و با پشتکار به زندگی وارد می‌شود.

مهوش صبرکن در کنار همسرش محمود پاک‌نیت و نوه‌شان
مهوش صبرکن در کنار همسرش محمود پاک‌نیت و نوه‌شان

من الان جوانانی را می‌بینم که اصلا صبر ندارند، زندگی را شروع می‌کنند و عجله دارند همه چیز خیلی سریع اتفاق بیفتد. به نظرم مخرب‌ترین اتفاق چشم و هم‌چشمی است که بیشتر زندگی‌ها را خراب کرده‌است. این را به دخترخانم‌های جوان می‌گویم که به رخ کشیدن داشته‌های دیگران، باعث می‌شود همسرتان از شما دور شود. شاید الان نداشته‌باشد اما اگر کنار هم باشید، همه چیز درست می‌شود. از همان اول که ما ازدواج کردیم بنا را بر این گذاشتیم دو تا رفیق هستیم که کنار هم زندگی می‌کنیم. همین دیدگاه باعث شد بیشتر از 40سال مثل دو تا رفیق کنار هم باشیم. بانک عاطفی خیلی مهم است چه در زن و چه در مرد. زندگی مشترک بر اساس صندوق مشترک این بانک عاطفی شکل می‌گیرد. هرقدر اندوخته این صندوق بیشتر باشد، زندگی خوب بیشتر دوام می‌آورد. روزهای جوانی می‌گذرد اما مهم این است که در میانسالی و کهنسالی دو نفر کنار هم زندگی کنند؛ آن هم زمانی که بچه‌ها دنبال زندگی خود رفته‌اند و آدم‌ها روز به روز تنهاتر می‌شوند. خوشبختانه اندوخته بانک عاطفی ما آنقدر بوده که دوام آوردیم.

وقتی زندگی عاشقانه دوام داشته‌باشد، این دوره از زندگی خیلی زیبا می‌شود. وفاداری، زن و مرد نمی‌شناسد اما مهم است هر دو نفر تا جایی که توان دارند در صندوق عاطفی مشترک پس‌انداز کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا