جامعه

۱۲۳ صندوق خُرد زنان در آذربایجان‌غربی فعال است

مدیر صندوق کارآفرینی امید آذربایجان‌غربی گفت: ۱۲۳ صندوق خُرد زنان محلات در این استان فعال بوده و سه هزار و ۷۰۰ نفر از زنان روستایی عضو این صندوق‌ها هستند.

علیرضا آخوندزاده  افزود: تاکنون برای توانمندسازی بانوان عضو صندوق محلات زنان روستایی آذربایجان‌غربی ۳۷ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده‌است.

وی ادامه داد: این وام‌ها به منظور انجام فعالیت‌های کشاورزی و تولیدی و با اولویت فعالیت‌های گروهی به اعضای آن پرداخت می شود.

مدیر صندوق کارآفرینی امید آذربایجان‌غربی گفت: هر صندوق حدود ۳۰ نفر عضو فعال دارد تا با بهره‌مندی از خدمات صندوق‌های خرد محلات زنان روستایی معیشت خانواده‌ها و بانوان روستایی بهبود یابد.

آخوندزاده ادامه داد: : برای توسعه اشتغال زنان روستایی، سقف تسهیلات صندوق‌های خرد از ۵۰۰ میلیون ریال به ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال رسیده و به متقاضیان پرداخت می‌شود.

وی اظهار داشت: اعضای هر صندوق خرد محله زنان روستایی می‌توانند از تسهیلات صندوق خرد محلات بهره‌مند شوند.

مدیر صندوق کارآفرینی امید آذربایجان‌غربی گفت: بالابردن سطح معیشتی خانواده‌ها در روستاها و همچنین افزایش سطح درآمد خانوارهای روستایی از دیگر اهداف راه‌اندازی صندوق‌های خرد محله زنان روستایی است.

آخوندزاده تاکید کرد: امروزه مشارکت زنان از جمله ابزارهای اساسی توسعه است و یکی از اصلی‌ترین ‌زمینه‌های مشارکت زنان در جامعه روستایی، ایجاد کسب و کارهای کوچک و ورود به کارآفرینی یا خوداشتغالی است.

صندوق کارآفرینی امید بر اساس رویکرد جدید حمایت از کسب و کارهای خرد بازارمحور با روش تامین مالی خرد، وظایف مهم و مغفولی را در زنجیره حمایت‌های دولتی از تولید در بخش خصوصی برعهده دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا